„Ateitis – elektronikams“ nugalėtoja „PR Lapės” apdovanojimuose

2022-02-03

Vasario 3-iąją, nuotolinės apdovanojimų transliacijos metu buvo išdalinti geriausių 2021-ųjų komunikacijos projektų apdovanojimai „PR Lapės“. Kaune praėjusiais metais įgyvendintas ir šiais – 2022-aisiais – antruosius projekto metus tęsiamas projektas „Ateitis – elektronikams“ apdovanojimų organizatorių buvo įvertintas kaip geriausias metų projektas kategorijoje „Sumani lapė“.

 

Ateitis elektronikams Elektronikos Inžinerija PR Lapės laimėtojai Sumani lapė

Ateitis elektronikams Elektronikos

Šiais, 10-aisiais „PR lapių“ gyvavimo metais, penkiose kategorijose įvertinti jau įgyvendinti ir vis dar vykstantys 2021 metų projektai: „Kūrybiška lapė“, „Atsakinga lapė“, „Sumani lapė“, „Visuomeniška lapė“ bei „Simpatijų lapė“.
„Sumanios lapės“ kategorijai priskiriami projektai, kurių pagrindinis tikslas – šviesti visuomenę istorijos, literatūros, finansų, ekonomikos, skaitmeninio raštingumo ir kitais klausimais. Projektai, kuriais prisidedama prie visuomenės ugdymo, siekiant, kad ji taptų visapusiškai kompetentinga ir intelektuali.

Pagrindinė problema, kuri buvo sprendžiama komunikacijos projektu „Ateitis – elektronikams“ – tai ribotas elektronikos inžinerijos kaip perspektyvios karjeros srities žinomumas ir su tuo susijęs elektronikos inžinierių stygius esamose ir naujai į Kauną ateinančiose užsienio kapitalo įmonėse. Kampanijos starte atliktas tyrimas padėjo identifikuoti, kad viena iš pagrindinių problemų – tai nepakankamas elektronikos inžinerijos specialybės žinomumas ir šios srities studijų programų nesusiejimas su perspektyviomis karjeros galimybėmis bei sektoriuje veikiančiomis įmonėmis.

„Siekdamos spręsti problemą ir imtis veiksmų, padėsiančių išspręsti būsimų specialistų pasiūlos problemą, penkios didžiausios elektronikos komponentų gamybos įmonės Kauno regione – „Continental Automotive Lithuania“, „HELLA Lithuania“, „Kitron“, „Littelfuse LT“ ir „Teltonika Networks“, taip pat šiuos specialistus ruošiančios aukštosios mokyklos Kauno Technologijos Universitetas ir Kauno technikos kolegija – nusprendė suvienyti jėgas, ir skatinti moksleivius stoti į elektronikos inžinerijos programas Kaune. Projekto koordinatorius – Kauno miesto turizmo, verslo ir investicijų plėtros bei tarptautinės miesto rinkodaros agentūra VšĮ „Kaunas IN“, komunikacijos veiklas įgyvendino agentūra „Proto vėtra“. Džiaugiamės, kad A. Franco („Alliance for Recruitment“) inspiruotas verslo, aukštųjų mokyklų ir miesto susitelkimas bendrai problemai spręsti ne tik jau spėjo atnešti teigiamų rezultatų, bet ir užsitikrinti tęstinumą – projektas, didesnėmis apimtimis, bus sėkmingai tęsiamas ir 2022-aisis. “ – bendradarbiavimo modelį komentuoja „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas Andrius Veršinskas.

Komunikacijos kampanijos metu buvo siekiama patraukliai supažindinti ir sudominti vyresniųjų klasių moksleivius, jų tėvus ir mokytojus su elektronikos inžinerijos siūlomomis karjeros galimybėmis, jos ateities atlyginimo ir karjeros perspektyvomis Kaune, specialybės patrauklumu, pasidalinant ir penkių didžiausių Kauno regiono elektronikos komponentų gamybos įmonių specialistų karjeros kelio istorijomis, darbo aplinka bei būsimų specialistų poreikiu.
Jau per pirmuosius projekto komunikacijos metus, projektas „Ateitis – elektronikams“ įrodė, kad tinkama ir tikslinė komunikacija, aktyvus suinteresuotų šalių bendradarbiavimas bei įsitraukimas generuoja teigiamus rezultatus – stojančiųjų į elektronikos inžineriją Kaune studentų skaičius, lyginant su praėjusiais metais, išaugo apie 40 procentų.

Projektas „Ateitis – elektronikams“ taipogi buvo nominuotas į Top 11 projektų varžytis „Simpatijų lapės“ kategorijoje.