Kauno technologijos universitetas – elektronikos inžinerijos studijos

Elektronikos inžinerijos kūrybinės dirbtuvės „FabLab Kaunas“ – tai šiuolaikinė mini elektronikos gamykla, suteikianti studentams galimybę praktiškai susipažinti su visais elektronikos gamybos technologijų procesais, įgyvendinti savo idėjas ir projektus iki realaus, gamyklinio prototipo sukūrimo.
Šios dirbtuvės leidžia išugdyti itin aukštos kvalifikacijos elektronikos specialistus ir skatinti elektronika besidominčių studentų kūrybiškumą, suteikti praktinių įgūdžių.

„FabLab Kaunas“

Šioje laboratorijoje studentai ne tik susipažįsta su naujausiomis bepiločių orlaivių technologijomis, bet ir jas tobulina, mokosi projektuoti, gaminti ir pilotuoti savo sukurtus dronus.

Laboratorija turi populiariausių rinkos gamintojų dronus, kuriais studentai gali naudotis ir atlikti įvairius tyrimus.

Nanopalydovų ir avionikos laboratorija

Bet koks šiuolaikinis elektronikos įrenginys turi atitikti ES reikalavimus.

Elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje atliekami matavimai padeda paruošti gaminį sertifikavimui, o laboratorijos personalas konsultuoja ir padeda patobulinti gaminį, kad jis visiškai atitiktų ES standartus.

Elektromagnetinio suderinamumo laboratorija

Šiuolaikiškai įrengta „BalticDiag“ automobilinės elektronikos diagnostikos laboratorija aprūpinta moderniausia kompiuterinės diagnostikos įranga.

Automobilinės elektronikos specializuoti testeriai, osciloskopai, variklių kontrolerių programavimo bei automobilių galios didinimo prietaisai padeda atlikti profesionalią automobilių elektronikos ir susijusių mechanizmų diagnostiką.

Automobilinės elektronikos diagnostikos laboratorija

KTU Elektros ir elektronikos fakultetas įdiegė vieną iš moderniausių regione atsinaujinančiosios energijos šaltinių sistemą, kuri naudoja saulės ir geoterminės energijos šaltinius.

Ši laboratorija ne tik padeda tvariai naudoti energiją, bet ir pasitelkiama edukaciniams tikslams.

Atsinaujinančių šaltinių ir mikrotinklų laboratorija

Tai moderni, nuolat atnaujinama mokymo(si) laboratorija – tarptautinis mokymo centras, remiamas pasaulinio automatikos sistemų gamintojo „Schneider Electric“.

Šioje laboratorijoje dirba ne tik studentai – kvalifikaciją čia kelia ir pramonės įmonių atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos.

Pramoninių programuojamų loginių valdiklių laboratorija

Tai šiuolaikiška pramoninio valdymo sistemų mokymo(si) laboratorija, kurios nuolatiniu modernizavimu rūpinasi „Phoenix Contact“ kompanija.

Šioje laboratorijoje modernūs pramoniniai valdymo sprendimai siejami su saugia eksploatacija ir pramonine informacijos sauga. Laboratorija yra tarptautinio tinklo „EduNet“ narė.

Valdymo sistemų laboratorija

Laboratorijoje studentai supažindinami su įvairių tipų elektros varikliais ir jų valdymo įranga, demonstruojant jų veikimą įvairiuose pramoniniuose įrenginiuose, tokiuose kaip elektromobiliai ar automatizavimo sistemos.

Tai šiuolaikiška mokymo(si) laboratorija, kurioje studentai naudoja moderniausią pramoninę įrangą, skirtą elektros variklių valdymui, jų darbo optimizavimui bei energijos taupymui.

Elektros pavarų valdymo laboratorija

Vienas moderniausių mokymo centrų Lietuvoje, kuriame naudojama lyderiaujančios tarptautinės kompanijos „FESTO“ techninė bei programinė įranga.

Čia mokosi dirbti ne tik KTU, bet ir kitų aukštųjų mokyklų studentai, kvalifikaciją kelia pramonės įmonių atstovai.

Pramonės automatikos laboratorija

Elektronikos gamybos technologijų laboratorijoje studentai gali susipažinti su naujausiomis elektronikos gamybos ir surinkimo technologijomis.

Studentai turi galimybę ne tik patys projektuoti, bet ir profesionaliai pagaminti savo projektų prototipus.

Elektronikos gamybos technologijų laboratorija

Pažūrėk, kaip atrodo studijos KTU

Išmanioji apyrankė, gebanti atpažinti širdies ritmo sutrikimus, padės išsaugoti ne vieną gyvybę. Greitai paleidžiamas, kompaktiškas ir patogus naudoti dronas-kamikadzė, galintis skristi su 300 g kroviniu ir veikti autonomiškai, galėtų būti naudingas kariuomenei. Vienoje pažangiausių Baltijos šalyse laboratorijų kuriamas magnetinio lauko jutiklis galės išmatuoti transporto srautus ir prisidėti prie anglies dvideginio emisijos mažinimo. Visi šie išradimai kuriami šalia mūsų – Kaune, KTU Elektronikos inžinerijos fakultete. Ir Tu gali kurti ateities įrenginius ir prisidėti prie geresnio pasaulio! Kaip? Studijuok elektronikos inžineriją Kaune!

Moksleiviai, studijuokite elektronikos inžineriją Kauno technologijos universitete