Menu

Merginos elektronikos inžinerijoje: 6 priežastys, kodėl ši sritis tau puikiai tiktų

2023-05-15

Esi mergina, kuriai neblogai sekasi tikslieji mokslai, tačiau dar nesvarstei galimybės studijuoti elektronikos inžineriją ir rinktis šį karjeros kelią? Pateikiame 6 priežastis, kodėl elektronikos inžinerija galėtų tapti tavo profesija.

  1. Prisidėsi prie ateities technologijų kūrimo ir reikšmingų visuomenės pokyčių. Elektronikos inžinieriai prisideda prie daugelio technologijų kūrimo – nuo naujausių technologijų, pažangios medicinos įrangos iki atsinaujinančios energijos sistemų. Tobulindama atsinaujinančios energijos, ryšių, transporto ir kitą infrastruktūrą, galėsi sukurti tvaresnį pasaulį ne tik sau, bet ir ateities kartoms. Šios srities specialistai atlieka svarbų vaidmenį ir sveikatos priežiūros srityje – nuo medicinos įrangos projektavimo iki naujų diagnostikos priemonių ir gydymo būdų. Tavo darbe sukurti produktai padės gerinti pacientų būklę ir išgelbėti daugiau gyvybių.
  2. Garantuota darbo vieta ir puikios darbo sąlygos bei karjeros perspektyvos. Kadangi Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, jaučiamas elektronikos inžinerijos specialistų trūkumas, jie yra graibstyte graibstomi darbdavių. Įmonės dažnai samdo jau baigiamųjų kursų studentus ir pačios investuoja į darbuotojų žinias, jų įgūdžius, taip pat ypatingai rūpinasi darbuotojų gerove. Pasirinkusi elektronikos inžinierės profesinį kelią, užsitikrinsi konkurencingą ir nuolat augantį darbo užmokestį, darbo saugumą ir asmeninio bei profesinio augimo galimybes.
  3. Prisidėsi prie to, kad elektronikos inžinierių kuriami produktai atitiktų ir moteriškosios pasaulio pusės lūkesčius ir poreikius. Nėra, ko slėpti: dabar elektronikos inžinerijos srityje merginų yra mažuma. Tačiau jei naujų produktų kūrimo srityje dirbs tik vaikinai, tie produktai atitiks tik dalies visuomenės požiūrį. Svarbu, kad visuomenės naudojami produktai atspindėtų visų mūsų lūkesčius ir poreikius, kad tai būtų daiktai, kuriuos smagu, malonu ir verta naudoti mums visiems. Tu gali prie to prisidėti!
  4. Būtent dėl to, kad naujus produktus kuriančioms komandoms reikia įvairovės, būsi ypatingai vertinama ir gerbiama. Darbo rinkos ekspertai dalinasi, kad įmonės, ieškančios naujų elektronikos inžinierių, ypatingai vertina ir siekia savo komandas papildyti būtent merginomis – elektronikos inžinierėmis. Joms konkursuose neretai netgi suteikiama pirmenybė. Tokios savybės, kurios tradiciškai yra laikomos moteriškomis, pavyzdžiui, kūrybiškumas, empatija, estetikos pajautimas, kruopštumas, komandiškumo jausmas, bendravimo įgūdžiai elektronikos inžinerijoje yra ypatingai svarbios ir reikalingos. Tad pirmyn!
  5. Prisidėsi prie lyčių nelygybės mažinimo visuomenėje. Šis sektorius yra geriau apmokamas nei vadinamieji tradiciniai, merginų dažnai pasirenkami sektoriai, todėl jei kuo daugiau merginų rinktųsi jį, mažėtų skirtumas tarp vyrų ir moterų atlyginimų. Ar žinojai, kad Europos lyčių lygybės instituto duomenimis, sudarydama palankesnes sąlygas daugiau mergaičių patekti į STEM (angl. science, technology, engineering and mathematics) sektorių, ES galėtų padidinti BVP vienam gyventojui 3 proc. iki 2050 m., kartu padidindama bloko BVP iki 820 mlrd. Eurų?
  6. Tau atsivers daug galimybių ir įvairių sričių. Užbaigus arba bebaigiant elektronikos inžinerijos studijas tau atsivers daugybė kelių ir galimybių. Galėsi rinktis pagal savo pomėgius, norus, prioritetus. Pavyzdžiui, galima dirbti skirtingus elektronikos prietaisus kuriančiose srityse – sveikatos priežiūros, transporto, telekomunikacijų, kosmoso, įskaitant ir 5G technologijos, daiktų interneto, dirbtinio intelekto ir robotikos srityse. Be to, net ir šiose srityse dar galima rinktis specializaciją, priklausomai nuo to, ką tau labiausiai patinka daryti: gal kursi ir tobulinsi naujus produktus, o galbūt juos kruopščiai testuosi ar programuosi. Bet kokiu atveju nuobodu tikrai nebus!

Susidomėjai ir nori daugiau sužinoti apie galimybes? Šioje svetainėje rasi daug naudingos ir, tikimės, įdomios informacijos apie elektronikos inžineriją: kur studijuoti ir dirbti, kiek uždirbti, galėsi susipažinti su tikromis istorijomis: elektronikos inžinerijos herojais ir jų išradimais.

Trečius metus vykdoma kampanija „Ateitis – elektronikams“ kviečia technologijomis besidominčias merginas aktyviau rinktis elektronikos inžinerijos studijas Kaune bei atrasti šią įdomią bei daug galimybių suteikiančią profesiją.