5 priežastys, kodėl abiturientai turėtų pasirinkti elektronikos studijas

2024-08-01

Elektronika – didelės dalies šiuolaikinių technologijų pagrindas. Elektronikos inžinieriai kasdien kuria ir tobulina įvairias modernias technologijas, be kurių net negalėtumėte įsivaizduoti savo gyvenimo. Taip pat be įvairių elektroninių prietaisų būtų sunku sklandžiai veikti pramonės, energijos, gamybos, transporto ir sveikatos sektoriams.

Elektronikos studijos atveria plačias įsidarbinimo galimybes. Abiturientai, svarstantys, ką būtų tikrai naudinga studijuoti po mokyklos, turėtų apsvarstyti elektronikos inžineriją, nes ši sritis turi daug perspektyvų ateityje.

Kokios tos 5 priežastys, kodėl verta rinktis elektronikos studijas?

 

Platus karjeros galimybių pasirinkimas

Elektronikos studijos atveria daugybę kelių ir galimybių. Elektronikos inžinieriai yra labai paklausūs specialistai įvairiose pramonės šakose. Juk niekam ne paslaptis, kad šiuolaikinės technologijos nuolat keičiasi ir tobulėja, tad šios profesijos atstovai visada turės galimybę dirbti savo mėgstamą darbą.

Po mokslų arba bebaigiant juos galima dirbti, transporto, sveikatos priežiūros, telekomunikacijų, energetikos pramonės, medicinos prietaisų gamybos, kosmoso, dirbtinio intelekto, robotikos bei daugelyje kitų sričių. Darbą galima rinktis pagal savo pomėgius, norus ir prioritetus. Studijos Kaune siūlo rinktis šias elektronikos mokslų kryptis: elektronikos inžinerija, transporto elektronika, autotransporto elektronika arba elektronikos technika.

 

Nuolat augantis atlyginimas

Kad ir koks mylimas būtų darbas, visada yra gerai, kai jis dar ir gerai apmokamas. Elektronikos specialistai gali džiaugtis išties konkurencingu atlyginimu dėl aukštos savo kvalifikacijos.

Jie Lietuvoje šiuo metu vidutiniškai uždirba 2000 – 3000 eurų per mėnesį ir šie skaičiai sparčiai auga bei vejasi Vakarų šalis. Tuo pačiu mažėja ir elektronikos inžinierių emigracija.

 

Galimybė kurti naujas technologijas

Elektronikos studijos suteikia labai daug naudingų žinių ir įgūdžių, leidžiančių kurti inovatyvius sprendimus ir produktus.  Besimokydami studentai gauna tvirtą teorinių ir praktinių žinių bagažą. Taip pat jiems suteikiama galimybė tiesiogiai prisiliesti prie technologinių įrenginių, dirbant moderniose laboratorijose ir vykdant įdomius projektus. Elektronikos studijos ugdo gebėjimą spręsti įvairias technines problemas, skatina kūrybiškumą, gerina komandinio darbo įgūdžius ir padeda suvokti inovacijų svarbą.

Elektronikos specialistai, baigę studijas, prisideda prie naujų technologijų (išmaniųjų telefonų, nešiojamųjų įrenginių, pažangių automobilių sistemų ir kt.) kūrimo. Šios technologijos nuolat tobulėja būtent dėl nuoseklaus ir kruopštaus šių specialistų darbo. Jų darbas kuria didelę vertę valstybei ir visuomenei.

 

Nuolatinis tobulėjimas ir mokymasis

Galimybė nuolat tobulėti – viena didžiausių gyvenimo dovanų, o elektronikos studijos išties reikalauja nuolatinio mokymosi ir žinių atnaujinimo, nes technologijų kaita pasižymi didele sparta. Elektronikos inžinieriai siekia asmeninio ir profesinio tobulėjimo: dažnai dalyvauja įvairiuose vietiniuose ir tarptautiniuose mokymuose bei kursuose, kuriuose atnaujina savo žinias bei užmezga naudingus ryšius su kitais specialistais. Dalis elektronikos inžinierių dalyvauja moksliniuose tyrimuose ir net publikuoja savo darbus tarptautiniuose elektronikos žurnaluose. Reikėtų nepamiršti ir daug gerų savybių, kurių jie įgyja, dirbdami šį darbą: kūrybiškumą, lankstumą, organizuotumą, gerus laiko planavimo ir komandinio darbo įgūdžius.

 

Prisidėjimas prie visuomenės gerovės

Elektronikos specialistai prisideda prie ateities technologijų kūrimo ir reikšmingų visuomenės pokyčių. Jie kuria įvairias technologijas – nuo naujausių technologijų, pažangios medicinos įrangos iki atsinaujinančios energijos sistemų. Elektronikos inžinieriai, tobulindami atsinaujinančios energijos, ryšių, transporto ir kitas infrastruktūras, kuria tvaresnį pasaulį ne tik dabarčiai, bet ir ateities kartoms. Šios srities specialistai atlieka svarbų vaidmenį ir sveikatos priežiūros srityje, kas ne tik gerina pacientų būklę, bet ir išgelbėja daugiau gyvybių.

Elektronikos inžinieriai kuria ir tobulina:

  • Medicininę įrangą ir prietaisus: magnetinio rezonanso aparatus, kompiuterinės tomografijos skenerius, ultragarso aparatus. Taip pat ir pažangius medicininius implantus ir prietaisus, pavyzdžiui, klausos aparatus, širdies stimuliatorius, prietaisus, kurie leidžia pacientams sekti savo kraujospūdį ir kitus svarbius sveikatos parametrus.
  • Saugos sistemas: vaizdo stebėjimo kameras, biometrinius prietaisus ar išmanias apsaugas nuo įsilaužimų.
  • Aplinkos stebėjimo ir kontrolės sistemas: jutiklinius prietaisus, kurie seka oro ir vandens kokybę, išmaniuosius elektros tinklus, skaitiklius bei pažangias atliekų tvarkymo sistemas.

Šis sąrašas tikrai nėra baigtinis – tai tik keli pavyzdžiai.

Elektronikos specialistai – neatsiejama šiuolaikinės visuomenės dalis. Ir būti ta dalimi didžiulė privilegija. Studijuokite elektronikos inžineriją Kaune ir kurkite ateitį!