Mokyklos kviečiamos nominuoti mokytojus-elektronikos entuziastus įmonių skatinamosioms stipendijoms gauti

2024-04-10

Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams“ iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektronikos inžinerijos sritimi, pastangas ir darbą. Net dešimt mokytojų iš visos Lietuvos bus apdovanoti vienkartinėmis stipendijomis ir išvyka į Kauną su turtinga pažintine programa.

„Kaune, istoriškai pagrindiniame Lietuvos elektronikos inžinerijos centre, įsikūrusioms įmonėms – elektronikos gigantėms – ir toliau itin trūksta elektronikos inžinierių. Todėl prieš kelerius metus verslo ir aukštojo mokslo įstaigos bei mes, miesto plėtros agentūra, suvieniję jėgas, iniciavome „Ateitis – elektronikams“ kampaniją, raginančią jaunuolius ir merginas rinktis globaliai perspektyvias elektronikos inžinerijos studijas Kauno technologijos universitete ar Kauno technikos kolegijoje. Be įvairių kitų veiklų šiais metais nusprendėme įvertinti mokytojus-elektronikos entuziastus.

Mokytojų vaidmuo skatinant vaikus domėtis elektronika yra neišmatuojamas. Turime gražių pavyzdžių, kai mokytojo entuziazmo ir charizmos dėka moksleiviai, anksčiau nesidomėję technologijomis, įsitraukia į šią sritį ir netgi susieja savo ateitį su ja. Tokius mokytojus norime pagerbti, įvertinti ir paskatinti toliau būti įkvėpimo šaltiniu jaunimui“, – pasakoja Andrius Veršinskas, „Ateitis – elektronikams“ iniciatyvą koordinuojančios „Kaunas IN“ Verslo skyriaus vadovas.

Planuojama, kad dešimt labiausiai nusipelniusių mokytojų bus apdovanoti vienkartinėmis 500 Eur stipendijomis. Organizatoriai pedagogus taip pat pakvies atvykti į Kauną ir pabendrauti su elektronikos įmonių vadovais bei kartu paieškoti būdų, kaip dar įtraukiau moksleivius sudominti elektronikos pasauliu. Be to, mokytojai turės galimybę iš arčiau pažinti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukto Kauno modernizmo architektūrą ir dvasią. Nugalėtojai taip pat bus pagerbti finaliniame apdovanojimų renginyje.

Mokyklos kviečiamos nominuoti kandidatus stipendijai gauti. Konkurse gali dalyvauti ir patys mokytojai savo iniciatyva. Paraiškos priimamos iki 2024 m. balandžio 19 d. pildant anketą internetu: https://forms.gle/5X2cMfxUc73JKgMS9

Apie kampaniją „Ateitis – elektronikams“

Kampanija „Ateitis – elektronikams“ siekia padėti jauniems žmonėms atrasti itin perspektyvias elektronikos inžinerijos specialybes. Kampanijos iniciatorės: lyderiaujančios elektronikos komponentų gamybos įmonės Kauno regione (UAB „HELLA Lithuania“, UAB „Kitron“, UAB „Littelfuse LT“ ir UAB „Teltonika Networks“), dvi aukštosios mokyklos – Kauno technologijos universitetas ir Kauno technikos kolegija, Kauno ekonominės plėtros agentūra „Kaunas IN“, personalo atrankos įmonė „Alliance for Recruitment“.