Elektronikos studijos Kaune: ką reikia žinoti pradedantiesiems?

2024-08-05

Jei dar nežinote, ką veikti po mokyklos baigimo, rekomenduojame sužinoti daugiau apie elektronikos studijas, jų svarbą ir perspektyvas Lietuvoje. Tradiciškai IT profesijos vis dar yra įvardijamos kaip vienos perspektyviausių Lietuvoje, tačiau elektronikos inžinerijos pasirinkimas irgi užtikrins tikrai puikias karjeros perspektyvas.

Kas yra elektronika?

Elektronika – mokslo bei technikos sritis, susijusi su elektroninių prietaisų ir jų sistemų gamyba bei taikymu. Elektronikos inžinierių darbo pobūdis labai įvairus ir įdomus: elektroninių įrenginių, sistemų, prototipų projektavimas ir kūrimas, schemų braižymas, prietaisų testavimas, gedimų diagnostika ir taisymas. Be viso to elektronikos inžinieriai gali vykdyti mokslinius tyrimus bei analizuoti naujas technologijas. Jie bendradarbiauja su gamybos inžinieriais ir teikia techninę pagalbą kolegoms ir klientams.

Elektronikos taikymo sritys labai plačios: komunikacija ir namų elektronika (telefonai, kompiuteriai, televizoriai, radijas, garso sistemos, žaidimų konsolės ir kt.), automobilių gamyba (jutikliai, radarai ir kt.), IT (serveriai, tinklų įranga, duomenų saugojimo įrenginiai), medicina ( diagnostiniai prietaisai, medicininė įranga), pramonė (robotika, automatiniai valdymo įrenginiai, gamybos linijos) ir kitos sritys.

Kodėl verta rinktis elektronikos studijas?

Daugelis sutinka, kad elektronikos studijos – tai ateities studijos. Elektronikos inžinerijos specialybė pasižymi didele paklausa rinkoje ir puikiomis karjeros bei inovacijų kūrimo galimybėmis tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.

Elektronikos inžinierių poreikis nemažėja – paklausa vis dar kelis kartus viršija pasiūlą. Gamybos ir kasdieniame gyvenime vyksta sparti skaitmenizacija, pavyzdžiui, įprastinius automobilius keičia elektromobiliai, nuo iškastinio kuro pereiname prie atsinaujinančios energetikos, kuriai būtinas išmanusis valdymas, pramonė taip pat vis daugiau procesų automatizuoja ir robotizuoja. Reikia nepamiršti ir dirbtinio intelekto (DI) vaidmens šiuolaikiniame pasaulyje: šiai technologijai reikalingi galingi skaičiavimo centrai. DI „protą“ kažkam fiziškai reikia sujungti su robotu ar automatizuotomis sistemomis. Visoms šioms užduotims reikalingi elektronikos inžinieriai, taigi jiems atsiveria milžiniškas galimybių langas.

Kur studijuoti elektroniką Lietuvoje?

Svarbu paminėti, kad Kaune stebimas ir technologijų startuolių skaičiaus augimas, inovacijų parkų kūrimas ir aukštųjų mokyklų dėmesys STEAM ugdymo modeliui. Be to, Kaunas išskiriamas kaip viena tinkamiausių vietų elektronikos tyrimams ir plėtrai Europos Sąjungoje, vertinant kaštų ir kokybės santykį – tą rodo tarptautiniai įvertinimai.

Elektronikos studijos Kaune:

Kauno technologijos universitete (KTU) paskaitas dėsto labai aukšto lygio mokslininkai, o studentai skatinami vykdyti tiriamuosius darbus moderniose laboratorijose ir į įvairią projektinę veiklą įtraukiami dar studijų metu. Galima rinktis ir tarptautines studijas pagal Erasmus+ studentų mobilumo programą ir Erasmus+ praktiką užsienyje.

Kauno technikos kolegijoje (KTK) suteikiama galimybė įgyti dvigubą profesinio bakalauro diplomą. Studijos paremtos ne tik naujausiomis žiniomis, bet ir praktika. Galimos tarpkryptinės studijos – įgyjamos elektronikos inžinerijos ir transporto inžinerijos kompetencijos. Galima rinktis ir tarptautines studijas pagal Erasmus+ studentų mobilumo programą ir Erasmus+ praktiką užsienyje.

Elektronikos studijų kryptys:

Kauno technologijos universitete (KTU) pasirenkamos šios studijų kryptys: elektronikos inžinerija (bakalauro laipsniui įgyti reikia 2 arba 4 metų) arba transporto elektronika (4 metai mokslų).  Kauno technikos kolegijoje (KTK) pasirenkamos šios studijų kryptys: elektronikos technika (3 metai mokslų) arba autotransporto elektronika (nuolatinės studijos 3 metus arba ištęstinės – 4 metus).

Karjeros galimybės po studijų

 

Šiandieniniame pasaulyje skaitmeninė transformacija vyksta žaibišku greičiu, todėl elektronikos studijų populiarumas turėtų augti. Elektronikos sritis be galo dinamiška, todėl inžinieriai, kurie turi tvirtus mokslo pagrindus ir nuolat domisi naujomis technologijomis, sulaukia ilgalaikės ir labai sėkmingos karjeros įvairiose pramonės šakose. Atvykite į Kauną mokytis elektronikos inžinerijos subtilybių ir tapkite stipriais šios srities specialistais!